Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Nymphaea 'Pygmaea Rubra'  (Grzybienie)    rodz. Nymphaeaceae
ang. Hardy Waterlily, niem. Winterharte Seerose
  Stanowisko słoneczne Stanowisko bagniste Odczyn podłoża obojętny  czerwony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: głębokość 20-40 cm,   pora kwitnienia: V-IX
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
01.02.2011 o godz. 19:09 BasiaK pisał(a):
Kwiat na zdjęciu nie jest czerwony. Czy uprawiający mogliby się wypowiedzieć co do poprawności koloru?
02.02.2011 o godz. 0:58 AurorA pisał(a):
wg.mnie coś takiego jak czerwone kwiaty u grzybieni nie istnieje to tylko mniej lub bardziej intensywny róż (piszę czerwony bo tak wszędzie kwalifikują). Oczywiście mógłbym podrasować kolorki w photoshopie i były by takie jak można znaleźć w sieci , ale daje oryginały. Działki kielicha są jaśniejsze - to normalne nawet u tzw. odmianach prawie czarnych. Poszukam bardziej czerwonej fotki.
Warto może dodać ze wg niektórych źródeł wymienia się dwie wersje tej odmiany różniące się kwiatami.
06.02.2011 o godz. 21:17 Harryangel pisał(a):
Według moich obserwacji owszem, istnieje. Rzecz w tym, że niektóre odmiany grzybieni kwitnące w kolorach intensywnego różu i czerwieni mają niemiły zwyczaj (wspominany zresztą w większości poważniejszych publikacji metodycznych) uzależniania intensywności wybarwienia kwiatów od wieku rośliny, żyzności podłoża i ogólnie warunków, w jakich rosną. Zdarzyło mi się przed laty widzieć w OB w Łodzi grzybienie (prawdopodobnie "Attraction") intensywnie karminowe, wpadające niemal w biskupią purpurę, ale to były potężne i mocno wiekowe  rośliny rosnące w głębokim stawie bezpośrednio w mulistym i żyznym dnie (sprawdziłem) i w intensywnym nasłonecznieniu.
Z tego faktu płynie wniosek dla hodowców grzybieni niewesoły: raczej nie da się osiągnąć pełnego wybarwienia tych odmian w uprawie pojemnikowej. Żarłoczna roślina wyczerpie podłoże zanim się odpowiednio przyjmie, po przesadzeniu znowu będzie "młoda" i znów będzie potrzebować czasu by się dobrze przyjąć, i tak w kółko. No, może z pewną poprawką na miniaturki, mające z natury rzeczy mniejsze potrzeby niż odmiany silnie rosnące.
Spośród posiadanych przeze mnie lilii wodnych efektu blednięcia kwiatów nie zauważyłem u odmian "Mayla" i "Rose Arey". Ale one mają kwiaty jednolicie wybarwione, bez żadnych przejaśnień i przyciemnień.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund