Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Epipactis helleborine   (Kruszczyk szerokolistny)    rodz. Orchidaceae
ang. Broad-leaved Helleborine, niem. Breitblattrige Stendelwurz
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  żółty  czerwony  różowy  fioletowy  zielony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 20-100 cm,   pora kwitnienia: VI-IX
  
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
10.05.2011 o godz. 18:33 KornelM pisał(a):
Można dodać, że świeże liście wydzielają dziwny zapach. Gdy są dojrzalsze zapach jak dla mnie nawet przyjemny. Nie wiem co z kwiatami - uprawiam wiele lat, ale jakoś nie zwróciłem uwagi, żeby pachniały ;) W opisie brakuje informacji, że łodyga może dźwigać do 100 kwiatów! U mnie najwięcej naliczyłem 76 :) Najczęściej zdarzają się od 18 do 40.
23.07.2011 o godz. 22:01 krystyna pisał(a):
Daje samosiew.
08.06.2017 o godz. 21:55 krystyna pisał(a):
U mnie krótkowieczny, wysiewa się w różnych, czasami wydawałoby się nieodpowiednich miejscach. Przesadzony najczęściej nie odbija na wiosnę.
11.06.2017 o godz. 21:26 Lilka pisał(a):
To samo u mnie. Pojawia się niespodziewanie w bardzo dziwnych miejscach w ogrodzie. Zawsze jest to dla mnie ogromna niespodzianka.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund