Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Colchicum 'JP2'  (Zimowit)    rodz. Liliaceae (Colchicaceae)
ang. Autumn Crocus, niem. Herbstzeitlose
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche Odczyn podłoża obojętny  biały  fioletowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 17 cm,   pora kwitnienia: IX/X
  
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
30.09.2008 o godz. 19:34 BasiaK pisał(a):
Ta roślina stanowczo wymaga dodatkowych paru słów.
W książkach i czasopismach tej odmiany nie znajdziemy, niemniej jednak uprawiana jest od kilkunastu lat i jest stabilna, powtarza cechy przy rozmnażaniu wegetatywnym. Wydaje się, że jest to sytuacja analogiczna jak u odmian sasanki 'Polka' i goździka 'Znajda', które to rośliny wprowadził do obrotu p. Radziul i utrzymują się pod nazwami przez niego zaproponowanymi, choć nie jest to oczywiście sformalizowane. Z tego względu po krótkiej dyskusji z Pawłem doszliśmy do wniosku, że zimowita Jadzi warto rozpropagować.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund