Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Ulmus parvifolia 'Geisha'  (Wiąz drobnolistny)    rodz. Ulmaceae
ang. Chinese Elm, niem. Chinesische Ulme
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  żółty  żółty  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 2 m,   pora kwitnienia: V
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
04.12.2007 o godz. 12:02 javanna pisał(a):
Warto znaleźć mu miejsce zaciszne i nie tuż przy ścieżce, gdyż potrącanie mu nie służy - ma delikatne i kruche gałązki. U mnie dobrze rośnie na stanowisku z wystawą południowo - wschodnią, ale od południa zacienionym drzewem (odl. 4 m), od zachodu osłoniętym od wiatrów domem. Co do wody i gleby nie nadzwyczaj wymagający. Ma natomiast tendencję (naturalną zdaje się) do wypuszczania również pędów z listkami nieco większymi i nie wybarwionymi na ten specyficzny jasno-kremowy odcień.
16.12.2007 o godz. 15:20 xipe pisał(a):
Wbrew pozorom u mnie rośnie dość szybko, może to jest wynikiem tego, że gleba jest piaszczysta i ściółkowana korą (10 cm). Wiosną jest przycinana- przyrosty roczne mają nawet po 100cm, liście na przyrostach letnich znacznie większe niż na wiosennych. Dobrze znosi cięcie, zagęszcza się. Gdy jest szczepiona na pniu tworzy doskonały parasol do upraw pod nim roślin cieniolubnych - paprocie, storczyki oraz cebulowych i kłączowych wczesnowiosennych. W maju 2008r. był u mnie dość silny przymrozek i zniszczyło młode pędy - drzewko odbiło w lipcu i ma się dobrze.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund