Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Ipomoea batatas   (Batat)    rodz. Convolvulaceae
ang. Sweet potato, niem. Batate
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  różowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: 3 m,   pora kwitnienia: lato
  
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
18.05.2007 o godz. 11:25 Harryangel pisał(a):
W "Kwiatach" znalazłem kiedys informację, że bataty, zarówno typowe uprawne, jak i ogrodowe, na naszych szerokościach geograficznych w zasadzie nie zawiązują kwiatów, ponieważ jako rośliny tropikalne nie są przystosowane do występujących u nas cyklicznych zmian długości dnia. Aby zakwitły, potrzebują oświetlenia takiego jak w tropikach - czyli trwającego dokładnie 12 godzin. Niemniej jednak są już informacje o ich kwitnieniu, sam widywałem kwitnące.
15.03.2009 o godz. 13:35 BasiaK pisał(a):
Poproszę uzupełnienia od kogoś, komu się powiodło przetrzymanie bulw - u mnie druga próba w piwnicy typu daliowego, drugi raz sparciała bulwa. Wymaga wyższej temperatury przechowalniczej?
15.03.2009 o godz. 21:44 Dobranoc pisał(a):
W zeszłym roku udało mi się przechować bulwy w trocinach w piwnicy, niestety nie mierzyłam tam temperatury, ale podejrzewam, że jest około 15st C.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund