Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Mandevilla x hybridum 'Sunmandecrim' Sundaville® Red  (Dipladenia)    rodz. Apocynaceae
ang. Dipladenia, niem. Dipladenie
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża kwaśny  czerwony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: do 3 m,   pora kwitnienia: V-X
  
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
24.02.2007 o godz. 20:10 Dobranoc pisał(a):
Uprawiających uprasza się o uwagi na temat zimowania.
24.02.2007 o godz. 21:22 teresar pisał(a):
Sadzonki pobrane póżnym latem bardzo ładnie się ukorzeniają . W okresie kwitnienia roślina potrzebuje dużo wody i sporo odżywiania .Młode sadzonki zimują w widnym , ciepłym pomieszczeniu , natomiast dorosła w chłodnym i widnym .Przez cały tem okres nie zaprzestała wegetacji i wypuszcza młode pędy . 

24.02.2007 o godz. 21:25 BasiaK pisał(a):
Parapet wschodniego okna, temperatura 16-18-20 st.C, ograniczone podlewanie (te liście są takie niemal sukulentyczne) - przezimowała bardzo ładnie. Jedyny kłopot, przebiła się przez ażurowe wzory na firance :)
24.02.2007 o godz. 23:51 Dobranoc pisał(a):
Pierwsza próba zimowania w temp 15-17st. przy małym oknie - klęska, zrzuciła wszystkie liście i zaczęła schnąć. Po przeniesieniu do innego pomieszczenia o temp. 16-18st. i postawieniu na parapecie - nastąpił minimalny wzrost a następnie znowu usychanie. Ostatecznie została przeniesiona do pomieszczenia o temp 18-20 stopni. Mój wniosek jest taki, że wbrew temu, co niektórzy zalecają - nie lubi chłodu.
09.03.2007 o godz. 14:07 joloczka pisał(a):
A moja przezimowala calkiem dobrze na parapecie poludniowym, zafirankowanym. Klopoty jakie z nia mialam to przedziorek (stosowalam tabletki "Bajerowskie" wkladane do ziemi) i czasami za duzo lalam wody, ale pozniej sie nauczylam :-))) Teraz juz rosnie i to ostro, przycielam ja pod koniec lutego, juz sa zawiazywane paki kwiatowe :-))) A ja nie moge sie doczekac tej pieknosci :-)))
09.03.2007 o godz. 19:21 Dobranoc pisał(a):
Niestety, przechowywana w temperaturzej niższej niz pokojowa, ostatecznie zakończyła swój żywot :(
13.03.2007 o godz. 9:11 alak pisał(a):
Moja również straciła żywot, ale wbrew opinii zawiązała nasiona, które już wysiałam i wschodzą. Może w ten sposób otrzymam młode sadzonki, ciekawe tylko czy zachowają właściwości genetyczne.
23.07.2007 o godz. 19:17 dycha pisał(a):
Prosze o pomoc , mam okna od wschodu i południa- na którym parapecie powinnam postawić mandevillę, którą dostałam i nie bardzo wiem, jak się z nią obchodzić!
23.07.2007 o godz. 23:17 Dobranoc pisał(a):
Zdecydowanie wskazana wystawa południowa.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund