Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Vaccinium x corymbosum   (Borówka wysoka)    rodz. Ericaceae
ang. Highbush blueberry, niem. Amerikanische Heidelbeere
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża kwaśny  biały  różowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 1-2 m,   pora kwitnienia: V/VI
    
Poniższe zdjęcia przedstawiają niezidentyfikowane odmiany/zmienność taksonu
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
05.01.2007 o godz. 13:24 BasiaK pisał(a):
Muszę przyznać, że trochę dziwi mnie stwierdzenie o zasolaniu podłoża przy systematycznym stosowaniu siarczanu amonu. Oczywiście, że nie można tego nawozu sypać co tydzień, niemniej jednak stosuję go w czystej postaci pod rośliny wrzosowate i jakichś negatywnych skutków nie obserwuję.

05.01.2007 o godz. 16:46 bez pisał(a):
Borówka to fantastyczna roślina : co roku obficie plonuje, nie choruje, szkodniki ją omijają...itp.itd
Spotkałem się jedynie z dwoma problemami:
1. posadzone w zwykłej ziemi ogródkowej rosną, ale nie kwitną i nie owocują. Właściciele tłumaczą, że ziemia u nich jest kwaśna, bo rośnie skrzyp i grzyby - ale do borówek musi być bardzo kwaśna i próchniczna.
2. Borówki nie są odporne na zasolenie - reagują słabszym plonowaniem a nawet chlorozą. Jeśli się stosuje umiarkowane dawki chlorków, czy siarczanów a rośliny rosną dobrze pielęgnowane (częste nawadnianie wymywa jony z substratu poza zasięg korzeni) to zasolenie krzewom nie grozi. Gorzej, gdy się stosuje wysokie dawki a rośliny rosną w pojemnikach wówczas ryzyko zasolenia podłoża jest wysoce prawdopodobne. Bezpieczniej stosować rozcieńczone nawozy organiczne, ale nawet nimi można 'spalić' rośliny.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund