Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Narcissus papyraceus   (Narcyz (gr. 13, gatunki i odmiany botaniczne))    rodz. Amaryllidaceae
ang. Paperwhite, niem. Weihnachts-Narzisse
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne   biały  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 35 cm,   pora kwitnienia: IV?
  
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
13.12.2009 o godz. 12:11 BasiaK pisał(a):
Czy komuś się powiodła uprawa w Polsce w gruncie, całoroczna?
13.12.2009 o godz. 20:36 Harryangel pisał(a):
Próbowałem. Nie wytrzymały, ale to było kilkanaście lat temu. Wtedy jeszcze zimy były o wiele ostrzejsze niż teraz. Później mi się nie chciało.
Problem zapewne będzie polegał na tym, że cebule tych narcyzów przeważnie przygotowywane są do pędzenia. Narcyz posadzony w gruncie jednocześnie kwitnie i gromadzi w cebuli zapasy na następną wiosnę. U pędzonych jest to zaburzone; kwitną nie mając prawie korzeni, wyłącznie kosztem zapasów z cebuli, i posadzone później w gruncie nie mają już czasu na porządny przyrost. Pewne znaczenie będzie miał też fakt, że cebule przeznaczone do pędzenia pojawiają się w handlu znacznie później niż te przeznaczone do sadzenia w gruncie i posadzone do ziemi mogą już nie mieć czasu na ukorzenienie się przed mrozami.
Proponowałbym do wypróbowania taki sposobik. Cebule kupione jesienią posadzić w donicy, zadołować w szklarni i przykryć tak żeby ziemia wokół nich nie zamarzła, a wiosną już ukorzenione  posadzić do gruntu. Powinny wtedy wypuścić liście, kwiaty i dobrze przygotować się do okresu spoczynku.
Nazwa niewątpliwie wywodzi się od papirusa, ale chyba pośrednio poprzez "papier". Dla porównania nazwa angielska. Zapewne kwiaty tego narcyza wydały się komuś jakby wykonane z białego papieru lub bibułki.
13.12.2009 o godz. 23:04 BasiaK pisał(a):
I dodatkowo informacja z forum, autorstwa Jany-15:
"Narcissus papyraceus wsadzony późną jesienią do szklarni w ubiegłym roku, na wiosnę nie wyszedł, zgnił. Zapach jego jest trudny do określenia, słodko-mdlący, obrzydliwy (kilka cebul miałam w domu). "
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund