Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Brachypodium sylvaticum   (Kłosownica leśna)    rodz. Poaceae (Graminae)
ang. False brome, niem. Wald-Zwenke
  Stanowisko cieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  zielony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 60-100 cm,   pora kwitnienia: VII-VIII
    
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
04.12.2006 o godz. 13:17 teresar pisał(a):
 Uważam że to chwast , spotykam go w lasach i wydaje mi się że jest już za bardzo inwazyjny .Kwiatostan  nie jest ozdobny i nie wiem czy nadaje się do bukietów , ładniejszy ma już chyba perz .Atrakcyjna faktycznie tylko dla kolekcjonera- maniaka.
04.12.2006 o godz. 19:37 anette pisał(a):
Pewnie widziałaś Brachypodium pinnatum o bardziej żółtawym zabarwieniu liści, rzeczywiście inwazyjne i o mniej atrakcyjnym kwiatostanie. Piękno to kestia gustu, więc nic więcej na ten temat. Zapraszam do zobaczenia rośliny np. u mnie lub w ogrodach botanicznych w Bydgoszczy lub Poznaniu. Wkrótce zamieścimy też zdjęcia.
08.09.2017 o godz. 16:07 sonaj pisał(a):
Ilość samosiejek zatrważająca! Młode rośliny wyrywam z przerwami od wiosny. W dodatku ich pielenie nie należy do najprostszych... Zrezygnowałem z uprawy, chociaż trawa prezentowała się nienagannie i to na dość suchym stanowisku.
10.09.2017 o godz. 0:21 almawi pisał(a):
Też wyeksmitowałam z ogrodu,chociaż z żalem, ładna była.Siewki były wszędzie.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund