Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Colchicum 'Lilac Wonder'  (Zimowit)    rodz. Liliaceae (Colchicaceae)
ang. Autumn crocus, niem. Herbstzeitlose
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża zasadowy  biały  różowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 20-25 cm,   pora kwitnienia: IX-X
  
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
05.10.2006 o godz. 5:26 bez pisał(a):
Dodoałbym, że wyjątkowo podatna na wyleganie. Z tego właśnie względu ją wyrzuciłem.
15.10.2006 o godz. 8:39 Harryangel pisał(a):
Niesłusznie. Wystarczyło posadzić bulwy znacznie głębiej. Problem wylegania dotyczy wszystkich zimowitów, jeżeli sa zbyt płytko posadzone. Moim zdaniem nad bulwą tego gatunku powinno być przynajmniej 15 cm ziemi.
15.10.2006 o godz. 10:15 BasiaK pisał(a):
Jeśli bulwa ma 5 cm wysokości - a u gatunku tak bywa - to sadzi się ją na głębokości 12-15 cm. I zawsze wylega :) Chciałabym bardzo zobaczyć zdjęcia stojących zimowitów - ale nie na początku kwitnienia, tylko na końcu!
16.10.2006 o godz. 13:29 bez pisał(a):
Głębokość sadzenia bulw i cebul nie ma wpływu na jakość kwiatów - takie wyniki otrzymałem z doświadczeń w mojej pracy magisterskiej. Różnice owszem były, ale w granicach błędu statystycznego.
Ta akurat odmiana ma nieproporcjonalnie długą i cienką łodyżkę kwiatową i stąd te problemy.
16.10.2006 o godz. 17:53 BasiaK pisał(a):
A znasz jakiś gatunek/odmianę, która by się nie pokładała w ogóle? z ciekawości pytam. Bo cała mądra literatura pieje, że pokładanie związane jest z budową kwiatu, ergo: nieuniknione.
17.10.2006 o godz. 4:07 bez pisał(a):
Uprawiałem tylko dwa gatunki i kilka odmian i wszystkie wylegały. Ale Lilac Wonder stał prosto z reguły tylko 1-2 dni a cześć pąków kwiatowych wybijała już łukowato zakrzywiona  i nigdy sie nie wyprostowała.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund