Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Photinia x fraseri   (Głogownik)    rodz. Rosaceae
ang. Red tip, niem. Glanzmispel
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  biały  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 1-2 m,   pora kwitnienia: IV-V
  
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
06.08.2006 o godz. 10:37 BasiaK pisał(a):
Z uwag zebranych na pl.rec.ogrody:
Góry Świętokrzyskie - przetrzymała jedną zimę, zmarzła w drugą
Kaszuby - zmarzła cała góra rośliny, odbiła wiosną
Rzeszów - roślina przeżyła zimę Katowice - roślina przeżyła jedną zimę, drugiej już nie.

Proszę o dalsze uwagi dot. uprawy.
06.08.2006 o godz. 11:49 TINAROS pisał(a):
W centralnej Polsce,mam głogownik ok.5 lat,zimuje bez żadnego zabezpieczenia,podkreślam żadnego ,rosnie w niezbyt osłoniętym miejscu.Twierdzę,że jest całkowicie mrozoodporna. Zresztą cuda się zdarzają- vide mój komentarz -KOMELINA,która aktualnie cały czas kwitnie!
06.08.2006 o godz. 14:57 BasiaK pisał(a):
A jednak Cię poprawię - nie można twierdzić, że jakaś roślina jest mrozoodporna na podstawie jednostkowego doświadczenia. Precyzyjne będzie stwierdzenie, że Photinia jest mrozoodporna w Twoim ogrodzie. M.in. po to są komentarze, by porównywać, jak gdzie co rośnie, bo rozrzut naszych doświadczeń uprawowych jest ogromny :) Napisz coś jeszcze o stanowisku, dobrze?
06.08.2006 o godz. 19:57 TINAROS pisał(a):
OK.niech tak będzie. Rośnie na południowym skraju ogrodu,gdzie od południa właśnie biegnie żywopłot z berberysa/ a więc goły zimą / o wysokości ok.70 cm.Od zachodu ma w sąsiedztwie małą,strzyżoną sosnę też ok.50-60cm wysoką.Od pólnocy i wschodu nie chroni go nic,jest tu duża przestrzeń aż do następnej rabaty.Ziemia jest lekka,przepuszczalna,wiosną podsypuję jedynie nawozu,natomiast ma trochę więcej wilgoci,bo w pobliżu rośnie paulownia,która wymaga na tym stanowisku dużo wody i często ją zraszam.
07.08.2006 o godz. 8:39 BasiaK pisał(a):
A Twoja roślina była cała pod śniegiem tej zimy? ciekawa jestem, czy jednak były jakieś oznaki wpływu pogody czy nic.
08.08.2006 o godz. 6:17 TINAROS pisał(a):
Jak wszystko tej śnieżnej zimy.Ma zdecydowanie mniej przyrostów ,aczkolwiek generalnie bardzo wolno U MNIE rośnie.Nie mam odwagi przyciąć,czy są jakieś doświadczenia w tym względzie?
08.08.2006 o godz. 8:17 BasiaK pisał(a):
Tylko dane z literatury - obawiam się, że będziesz musiała działać jako "królik doświadczalny" :)
[literatura zezwala na cięcie]
01.02.2008 o godz. 8:43 13stokrotka pisał(a):
W moim ogrodzie rośnie od 3 lat. Posadzony w miejscu słonecznym, ale przewiewnym - pierwszej zimy większość gałązek przemarzła. Do jesieni odbudował koronę do 1 m i odzyskł ładny pokrój. Przesadziłam w b. zaciszne, ale lekko zacienione (niestety) miejsce. Zimuje świetnie, bez zabezpieczenia. Osiągnął średnicę ok. 1.5 m. Do wiosny jest udekorowany czerwonymi owocami.
29.03.2008 o godz. 14:12 tarnovitz pisał(a):
w moim ogrodzie (Górny Śląsk) odmiana Red Robin rośnie od 3 lat. zimą 2005/2006 zmarzła do poziomu okrywy śnieżnej, dwie ostatnie zimy zimy (temp. min. -15 st. C) przetrwała bez prawie żadnych uszkodzeń, nie była w ogóle zabezpieczana. 
12.02.2009 o godz. 19:50 wiola pisał(a):
W moim ogrodzie Głogownik zimuje pierwszy raz. Podczas najsilniejszych mrózów (-20) cały zbrązowiał. Czy to oznacza, że przemarzł i nic z niego nie będzie? W
12.02.2009 o godz. 21:25 BasiaK pisał(a):
Cierpliwości, zima jeszcze się nie skończyła.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund