Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Viola 'Bowles' Black'  (Fiołek)    rodz. Violaceae
ang. Viola, niem. Viola
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche   czarny  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 10 (15) cm,   pora kwitnienia: IV-IX
  
      
Poniższe zdjęcia przedstawiają niezidentyfikowane odmiany/zmienność taksonu
  
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
17.01.2008 o godz. 17:06 kattka pisał(a):
Wg mnie mamy tu dwa inne fiołki :(
17.01.2008 o godz. 18:43 BasiaK pisał(a):
Myślę, że to jednak kwestia zdjęcia, oglądałam i na dobrych stronach, i w encyklopedii - raz ten fiolet i żółć są zaznaczone bardziej, raz mniej. Niby powtarza cechy z siewu, ale jednak pewna zmienność jest :(
06.05.2008 o godz. 7:20 pietia pisał(a):
..ten niebieski to moim zdaniem odmiana King Henry ,natomiast jeśli Bowles Black  rośnie w półcieniu to rzeczywiście niebieścieje trochę...
08.05.2008 o godz. 20:39 BasiaK pisał(a):
Niecharakterystyczne zdjęcia usunęłam. Muszę zauważyć, że czymkolwiek jest to, co nabyłam jako 'Bowles' Black' (a zostało wyprodukowane w znanej szkółce), to jest to fiołek niesłychanie obficie zawiązujący nasiona i niezwykle chętnie krzyżujący się z Viola tricolor. Obecnie mam całą gamę kwitnących już siewek z różnymi oczkami, o różnej wielkości i różnych kolorach. Zastanawiam się więc, jak w szkółkach utrzymują czystość odmianową :)
13.01.2009 o godz. 20:18 BasiaK pisał(a):
Uzupełniłam opis - faktycznie szkółki powinny rozmnażać roślinę z sadzonek, a to co kupiłam w swoim czasie (wyprodukowane w znanej dolnośląskiej szkółce) musiało być siewką :)
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund