Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Opuntia fragilis   (Opuncja)    rodz. Cactaceae
ang. Brittle Cactus, niem. Opuntia
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche Odczyn podłoża obojętny  żółty  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: do 10 cm,   pora kwitnienia: VII-XI
    
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
31.12.2007 o godz. 21:36 kattka pisał(a):
U mnie rośnie na kupce gruzu, obsypanej 20 cm warstwą przepuszczalnego kompostu. Mam ją min 6 lat i świetnie sobie radzi. Przykrywam je na zimę szybą, ale zawsze za późno, ziemia nigdy nie przesycha przed zimą, moze dlatego nie kwitnie, ale na przeżywalnośc to nie wpływa. Mam dziesiątki bardziej kłopotliwych bylin, np żurawek :)
01.01.2008 o godz. 23:28 Harryangel pisał(a):
Nie mam zbyt wiele doświadczenia z kaktusami mrozoodpornymi, ale sądzę, że jeżeli nie kwitnie, to pewnie ma latem za zimno lub za ciemno. Albo jeszcze zbyt słabo się rozrosła.
02.01.2008 o godz. 9:26 kattka pisał(a):
Słyszałam opinię, że jeśli nie ma maksymalnie osuszonego podłoża, nie wchodzi w okres spoczynku i nie zakwita. Nie robiłam doświadczeń, więc nic więcej na ten temat nie powiem. Tak się dzieje z kaktusami doniczkowymi, może być w tym dużo racji.

I nie zgadzam się z opisem, roślina ma walory estetyczne. Mnie się podoba :)

02.01.2008 o godz. 10:44 BasiaK pisał(a):
A to o walorach estetycznych to napisał uprawiający, widocznie ma ładniejsze kaktusy :)
02.01.2008 o godz. 16:15 Harryangel pisał(a):
W przyszłym roku przygotuję skalniak wg opisu, jaki dałem na forum (czyli z 10 cm warstwą żwiru jako ściółką) i wtedy zobaczę, jak się rzeczy mają. Ale pewnie i tak przyjdzie mi poczekać parę lat zanim się w ogóle jako tako rozrośnie, o kwitnieniu nie wspominając. Mam kilka odmian i form (jak chyba wszystkie opuncje także i ta jest bardzo zmienna), ale część z nich to dopiero świeżo ukorzenione pojedyncze człony.
06.12.2010 o godz. 23:16 Harryangel pisał(a):
Jak widać na zdjęciach powyżej, parę moich opuncji kruchych A.D. 2010 jednak zakwitło. Zatem warunki, jakie im stworzyłem, widocznie im służą.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.01 sekund