Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Opuntia humifusa   (Opuncja)    rodz. Cactaceae
ang. Eastern Prickly-pear, niem. Opuntia
  Stanowisko słoneczne Stanowisko suche Odczyn podłoża obojętny  żółty  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 25-30 cm,   pora kwitnienia: VII-VIII
    
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
02.01.2008 o godz. 16:20 Harryangel pisał(a):
Jedną z popularnych anglojęzycznych nazw (np. na stronie USDA) jest "devil's tongue" (diabli język), a niemiecką - Feigenkaktus.
09.10.2008 o godz. 21:46 Harryangel pisał(a):
A ja zawiązywanie nasion w Polsce, a konkretnie w OB we Wrocławiu, zaobserwowałem. W tych owocach na zdjęciu nasiona były. Wyglądają na płodne, ale co do tego upewnię się dopiero wiosną, jak wysieję.
17.03.2011 o godz. 0:15 Swagman pisał(a):
Roślina wytwarza w naszym klimacie nasiona. Owoce dojrzewają w następnym roku po zapyleniu (zimują na roślinie). Nasiona po wysiewie przelegują zimę po czym wschodzą (bardzo nierównomiernie - jest opracowana metoda skaryfikacji nasion umożliwiającą uzyskanie siewek w terminie 2-3 tygodni od wysiewu; te nierównomierne wschody są charakterystyczne dla ogółu opuncji).
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund