Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Nematanthus gregarius   (Nagarbia)    rodz. Gesneriaceae
ang. Clog Plant, niem. Goldfischpflanze
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  pomarańczowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: do 80 cm,   pora kwitnienia: wiosna-jesień
  
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
23.11.2006 o godz. 6:37 bez pisał(a):
Moja 'złota rybka' właśnie zakwitła - ma dwa rozwinięte kwiaty i sporo pąków. Nie wiem, czy to się będzie powtarzało co roku, bo roślinę mam od wiosny a to zbyt krótko na jakieś uogólnienia.
23.11.2006 o godz. 11:36 teresar pisał(a):
Kwitnie co roku , kwiaty niezbyt ozdobne  i mało widoczne , bardziej chodzi o ulistnienie .
23.11.2006 o godz. 14:42 bez pisał(a):
Dzieki Tereniu za podpowiedź, ale mnie chodzi o TERMIN kwitnienia. Opis podaje, że kwitnie od wiosny do jesieni a u mojego egzemplarza wygląda na to, że będzie kwitł na opak, czyli od jesieni do wiosny. Mnie się kwiaty podobają i po pąkach wygląda, że będzie ich bardzo dużo - gdyby jeszcze kwitł o takiej nietypowej porze to byłby naprawdę radosnym akcentem w mojej kolekcji (zimą prawie nic u mnie nie kwitnie).
23.11.2006 o godz. 18:03 teresar pisał(a):
W tym roku kwitła latem . w sierpniu były jeszcze ostatnie kwiatki . Jenak jedne  żródła podają że powinna kwitnąć , lipiec - sierpień , inne  cyt ."Latem po kwitnieniu , dobrze jest roślinę umieścić w ciepłym osłoniętym  miejscu na wolnym powietrzu", to tak jakby miała kwitnąć wiosną .Teraz zrobilam jej  okres spoczynku ( pierwszy raz), zobaczę jak się zachowa , mniej podlewam i stoi w chłodniejszym miejscu . Literatura podaje , żeby to robić grudzień - luty . U mnie kwitła w róznych porach , czasami dwa razy w roku , a nieraz raz i to kwitnienie jest wtedy dłuższe .Może to być też uwarunkowane miejscem , temperaturą , nawożeniem .Z moich obserwacji wynika , że epifityczne rośliny częściej kwitną , jak je przesuszymy (  niezamierzone czasami , po prostu zapomnę podlać ), dla nich to jakby okres spoczynku  i zaraz potrafią pokazać się pąki .           
08.12.2006 o godz. 4:47 bez pisał(a):
Kwitnienie rozkręca się bardzo powoli...W/w dwa kwiaty nadal są rozwinięte a wczoraj przybył trzeci.
05.10.2007 o godz. 22:31 canna pisał(a):
Mam to cudeńko od wczoraj, jestem w nim zakochana. Ma kwiaty jasnopomarańczowe. Śliczny!!
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund