Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

Rośliny



Info
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Hystrix patula   (Jeżotka)    rodz. Poaceae (Graminae)
ang. Bottle-brush grass, niem. Flaschenbürstengras
  Stanowisko półcieniste Stanowisko suche   żółty  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 60-120 cm,   pora kwitnienia: VII
    
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
29.11.2006 o godz. 21:44 anette pisał(a):
Wiosną ma atrakcyjny pokrój, jak zakwitnie wygląda rewelacyjnie. Niestety po dość szybkim obsypaniu się kwiatostanów jej urok zdecydowanie spada. Czyli raczej w zastosowaniu jako pojedynczy akcent - ciekawostka a nie jako roślina do uprawy w masie. Ale to kwestia gustu...
06.12.2006 o godz. 19:50 Harryangel pisał(a):
Prawdę mówiąc chyba niemal wszystkie nieco wyższe trawy rabatowe nadają się do sadzenia tylko jako pojedynczy akcent.
13.12.2006 o godz. 21:54 anette pisał(a):
Większość "średnich i wysokich" traw najlepiej wygląda w dużych grupach, oczywiście pod warunkiem zachowania przez dłuższy okres atrakcyjności. Sztandarowy przykład to choćby miskanty. zakładam ogrody z użyciem traw, więc piszę w oparciu o własne doświadczenia.
14.09.2007 o godz. 11:49 Harryangel pisał(a):
To zależy, co rozumiemy pod pojęciem "grupy". Klasyczna grupa jest w zasadzie jednogatunkowa, a pewna ilość odpowiednio zestawionych pojedynczych egzemplarzy różnych gatunków traw na jakimś obszarze to już nie jest grupa w tym znaczeniu, tylko kompozycja. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić klasyczną grupę np. 5 czy 10 kęp miskanta "Silberfeder", dajmy na to. Duże, kępowe trawy są moim zdaniem, jako wyróżniające się pokrojem, wręcz stworzone do kompozycji z innymi trawami czy niższymi bylinami, ale w większych zestawieniach jednogatunkowych będą raczej razić monotonią. Z wyjątkiem może miskanta cukrowego - ale on jest typową trawą rozłogową i taki ma właśnie łanowy charakter wzrostu. Ze średnich traw za idealną do tworzenia grup jednogatunkowych właśnie uważam np. śmiałka pogiętego, który pojedynczo wygląda wręcz niepozornie.
A jeżotka w większym zestawieniu wyglądałaby chyba nie za ciekawie, nawet w pełni kwitnienia.
14.09.2007 o godz. 20:52 anette pisał(a):
To kwestia gustu, pomysłu na założenie i innych uwarunkowań. Mnie podobają się duże jednogatunkowe czy jednoodmianowe plamy a nie "mieszanki". Wychodząc z założenia, że rośliny mają mieć "szczyt", który powala a w innych okresach wyglądać nieźle tworzymy dość charakterystyczne ogrody oparte na zasadzie jednolitych plam. Dla mnie to nie jest monotonne. Dotyczy to nie tylko traw ale np. irysów, liliowców, róż i wielu innych roślin. I jeszcze jedna uwaga - ogród to nie tylko rośliny ale kamień, woda, architektura ogrodowa, światło itd. To wszystko musi współgrać i wtedy ogród jest OK.
14.09.2007 o godz. 23:58 BasiaK pisał(a):
Proponowałabym dalszą część dyskusji trochę już odbiegłej od jeżotki - przenieść na forum. Temat bardzo ciekawy :)

05.01.2008 o godz. 13:22 krystyna pisał(a):
W moim ogrodzie wysiewa się sama bardzo obficie.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund