Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Dactylorhiza majalis   (Storczyk szerokolistny)    rodz. Orchidaceae
ang. Broad Leaf Marsh Orchid, niem. Breitblättriges Knabenkraut
  Stanowisko słoneczne Stanowisko bagniste Odczyn podłoża obojętny  biały  różowy  fioletowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 40 - 60 cm,   pora kwitnienia: V - VII
      
      
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
15.07.2006 o godz. 21:57 milka pisał(a):
U mnie juz się wysypał. Tzn. strasznie chciałam sprawdzić jak drobne są te nasiona i jeden mieszek otworzyłam. W środku było coś pyłkowatego. Jak roztarłam w palcach to jak najdrobniejsza mąka. Czy może wysły na pieprz ?! :-(
26.11.2006 o godz. 0:17 Harryangel pisał(a):
Tak właśnie wyglądają nasiona tego i wszystkich innych storczyków. W ogóle nie mają żadnych substancji zapasowych, toteż do wykiełkowania i wzrostu potrzebują specjalnych grzybów mikoryzowych. Rozmnażanie tego i innych storczyków z nasion w warunkach domowych jest praktycznie niemożliwe - potrzeba na to sterylnych, laboratoryjnych warunków. Samosiew owszem, jest, tylko że na pierwsze kwitnienie siewek trzeba czekać ładnych kilka lat:-(, a na osiągnięcie pełnych walorów dekoracyjnych jeszcze dłużej.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund