Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Geranium palustre   (Bodziszek błotny)    rodz. Geraniaceae
ang. Marsh Cranesbill, niem. Sumpfstorchschnabel
  Stanowisko słoneczne Stanowisko bagniste Odczyn podłoża obojętny  czerwony  różowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 0,3 - 0,8 m,   pora kwitnienia: VI-X
    
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
27.11.2006 o godz. 21:45 Harryangel pisał(a):
Nieścisłość w opisie: kwiaty tego bodziszka nie są osadzone pojedynczo, ale zawsze po dwa, co jest cechą charakterystyczną tego gatunku.
27.11.2006 o godz. 22:15 marta pisał(a):
Dziękuję, poprawiłam.
28.07.2007 o godz. 23:12 teresar pisał(a):
Chyba raczej nie jest o zwartym pokroju . Jak dla mnie to bardzo rozlazły bodziszek i czym starszy tym bardziej pokładający się .Potrzebuje dużo miejsca . Zaleta tylko taka że dlugo i obficie kwitnie .
29.07.2007 o godz. 9:27 GabiS pisał(a):
Można prosić o zdjęcie liści?
31.07.2007 o godz. 7:17 marta pisał(a):
Faktycznie pokrój jest luźny, "rozlazły" wręcz, u mnie rośnie wciśniety pomiędzy hosty i ten niechlujny pokrój nie razi. Opis poprawiłam:)
31.07.2007 o godz. 15:37 teresar pisał(a):
Te stare " rozlazłe" cały czas kwitnące jeszcze łodygi można przyciąć , najlepiej koniec lipca - początek sierpnia .Roślina w między czasie wypuszcza młode i kwitnie dalej .
30.08.2011 o godz. 19:51 KornelM pisał(a):
Zgadzam się, przy odpowiednim cięciu roślina ma zgrabniejszy pokrój.  Kwiaty nie w moim typie, ale w bardzo wyrazistych barwach - widoczne z daleka. Gdy chce się uniknąć obcinania można go zapuścić w np. pióropuszniku, co w ogrodzie naturalistycznym daje fajny efekt ;) I wszystko wtedy trzyma się kupy ;)
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.01 sekund