Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Miscanthus sacchariflorus   (Miskant cukrowy)    rodz. Poaceae (Graminae)
ang. Silver banner grass, niem. Silberfahnengras
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne   biały  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 3 m,   pora kwitnienia: VIII
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
04.12.2006 o godz. 20:12 anette pisał(a):
Jest bardzo inwazyjna, szczególnie na lepszych glebach. Wskazane zastosowanie bariery korzeniowej na granicy z innymi roślinami. Wyplenienie jest bardzo utrudnione, kłacza są mocne, gęsto przerastają glebę. Odrasta nawet z kawałka niezauważonego kłącza. Nie plecam jak rośliny solitierowej, nie ma tak ładnego pokroju jak M. sinensis, najlepiej wygląda w masie. Często się pokłada, zwłaszcza w półcieniu (gdzie zwykle jest wyciągnięta), w cieniu kwitnie marnie. Nieźle sobie radzi na gorszych glębach, nawet piaszczystych. Podłoże nie musi być koniecznie mokre, wystarczy wilgotne ale faktycznie na suchym szybko żółknie. Wielbicielom naturalistycznych widoków sugeruję nie przycinanie na wiosnę; intrygująco wygląda taki łan "słomy" przerośnięty młodymi, zielonymi, łodygami. Mimo wad warta propagowania.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund