Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Zinnia elegans   (Cynia wytworna)    rodz. Asteraceae (Compositae)
ang. Elegant Zinnia, niem. Zinnie
  Stanowisko słoneczne Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża zasadowy  różowy  fioletowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Nie    wysokość: 75 cm,   pora kwitnienia: VII-X
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
06.03.2005 o godz. 11:14 BasiaK pisał(a):

Odmiany daliowa 'Jowita' i 'Scarlet Flame' - godne polecenia. Roślina o bardzo sztywnym pokroju, ale do bukietów świetna - trzyma się w wodzie ponad tydzień. Są odmiany o minikwiatach i karłowe, być może lepsze na rabaty. Jeśli wysiewa się cynie z kupnych nasion w ciepłym mieszkaniu, to w połowie kwietnia - szybko kiełkują i szybko wybiegają.
13.04.2006 o godz. 13:40 BasiaK pisał(a):
Uzupełniająco do rozmnażania: wysiewane w sobotę, skiełkowały w czwartek - 5 dni:)
23.02.2007 o godz. 10:33 aniai pisał(a):
Wysiałam kiedyś cynie do pojemnika i jakieś 3 tygodnie później bezpośrednio na grządkę. (Chciałam żeby mi dłużej kwitły,bo je uwielbiam :) Jak się pilnuje zmiany wody i obrywa zdechłe liście to i 2 tygodnie stoją w wazonie). Zakwitły w tym samym czasie. Te na grządce jakby szybciej rosły?
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund