Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Euonymus fortunei   (Trzmielina Fortune'a)    rodz. Celastraceae
ang. Wintercreeper, niem. Kletter-Spindelstrauch
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne   biały  zielony  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 5 do 120 (1200) cm,   pora kwitnienia: VI-VII lub nigdy
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
24.03.2009 o godz. 22:12 sonaj pisał(a):
Trzmieliny z tej grupy tniemy w marcu skracając pędy o kilka centymetrów nad młodymi, bocznymi gałązkami. Usuwamy wtedy również pędy martwe, wrastające do środka krzewów czy słabe. Jeżeli jednego roku zaniedbamy cięcia, to nie bójmy się ciąć roślin intensywniej w kolejnym (skracając gałązki co najmniej o 1/3 długości), w przeciwnym wypadku krzewy będą ogołacały się u podstawy. Celem takiego rodzaju cięcia jest zapewnienie harmonijnego wzrostu roślin czy regularnego ich kwitnienia. Z trzmieliny można też formować żywopłoty, którym pożądaną formę najlepiej nadawać w okresie od maja do września.
25.03.2009 o godz. 9:26 BasiaK pisał(a):
Jednak wypadałoby doprecyzować, że to cięcie dotyczy form krzewiastych. Płożące/pnące można po prostu przyciąć do żądanej wysokości lub powierzchni nie przejmując się specjalnie co tniemy.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund