Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Lysimachia ciliata 'Firecracker'  (Tojeść orzęsiona)    rodz. Primulaceae
ang. Fringed loosestrife, niem. Bewimperter Felberich
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  żółty  purpurowy  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 90-100 cm,   pora kwitnienia: VI-VII
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
23.03.2005 o godz. 10:22 Katarzyna Tkaczyk pisał(a):
Mam małe doświadczenie z tą byliną, ale sprawia wrażenie kapryśnej. Wczesną wiosną po odzieleniu kilku rozłogów, padła mi roślina mateczna (nie wykopywałam jej, część pędów byla więc nienaruszona), usłychły również te odzielone. Zostałą mi ukorzeniona sadzonka z poprzedniego sezonu, niestety też długo nie porosła, uschła po roku mimo, że była posadzona w wilgotnym i lekko zacienionym miejscu. Ale próbuję nadal, w ubiegłym roku dostałam nową :) Mam nadzieję, ze tym razem nie sprawi mi takiego kłopotu.
23.03.2005 o godz. 11:10 BasiaK pisał(a):
Być może po prostu masz nieodpowiednią ziemię - u mnie jest nawet dość ekspansywna, dorasta do ponad metra, a wiosną te purpurowe rozetki są naprawdę imponujące. Wysychania i ubytków brak. Problemy były z inną tojeścią.
08.05.2005 o godz. 18:26 krystyna pisał(a):
U mnie też bezproblemowa, trochę ekspansywna.
13.08.2006 o godz. 21:32 marta pisał(a):
U mnie w półcieniu na ciężkiej ziemi jest ekspansywna. Wyrasta do 1,6 m, pędy pokładają się i nie wygląda to zbyt efektownie.
14.08.2006 o godz. 20:51 GabiS pisał(a):
W półcieniu zzieleniała i nie wygląda atrakcyjnie.
12.06.2007 o godz. 21:04 GabiS pisał(a):
Tego roku przesadzona na suche stanowisko, a jednak ekspansywna. Dzielenie nie zaszkodziło jej. Natomiast najintensywniej wybarwione są rozety przed wytworzeniem pędu kwiatostanowego. Mimo, że jest praktycznie w pełnym słońcu, górne liście pozieleniały. Są jeszcze podbarwione brązem ale to już nie to.
11.08.2007 o godz. 11:22 marta pisał(a):
Po trzech latach uprawy chyba ją komuś podaruję, jest szalenie ekspansywna, mało dekoracyjna. Pędy są wysokie, pokładają się, żółte drobne kwiatki wyglądają nieco egzotycznie z borodowymi liśćmi. Polecam do zapełnienia dużej, pustej powierzchni.
02.04.2009 o godz. 19:07 BasiaK pisał(a):
Właśnie wyrzuciłam do śmietnika pełne wiadro rozłogów i młodych roślinek, parę tylko rozetek poszło z powrotem do ziemi. I na trudniejsze stanowisko, może będzie niższa i mniej ekspansywna.
11.09.2009 o godz. 21:35 marta pisał(a):
Jesienią jest już całkiem zielona, półcień, suche stanowisko pod krzewami. Bardzo ekspansywna, mam wrażenie, że nie do usunięcia bez chemii:(
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.02 sekund