_LOGINCREATE  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

RoślinyInfo
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
TaBaza - baza roslin ozdobnych FAQ (Często zadawane pytania)Kategoria: Główna ->

Pytanie
·  Po co stworzono TaBazę?

Odpowiedź
·  Po co stworzono TaBazę?

Serwis "TaBaza" został wymyślony głównie jako proste narzędzie mające służyć wymianie roślin pomiędzy ogrodnikami-amatorami. Integralną częścią systemu jest tzw. baza roślin, zawierająca obecnie opisy ponad 6500 różnych roślin.

Zarejestrowany użytkownik serwisu, napotkawszy w bazie na roślinę, którą uprawia, może ją dodać do listy roślin posiadanych przez siebie. Napotkawszy zaś opis rośliny, którą chce mieć, może ją wprowadzić na listę roślin przez siebie poszukiwanych. Obie listy może upublicznić, podobnie mogą robić inni użytkownicy. Dzięki temu jest wgląd, kto daną roślinę ma, a kto jej szuka może więc dojść do wymiany korespondencji, a potem wymiany roślin.

Baza roślin składająca się z opisów tekstowych i zdjęć została zaś stworzona dlatego, żeby w maksymalnie poprawny sposób móc zidentyfikować to, co się uprawia i potem ewentualnie oferować daną roślinę do wymiany. Chcieliśmy odejść od wymieniania się roślinami na zasadzie - osoba 1:"szukam żółtych irysów", osoba 2: "mam 20 odmian, której szukasz?". Stąd wynikły wysokie wymogi dotyczące poziomu opisów roślin oraz jakości zamieszczanych zdjęć - mają one ułatwiać identyfikację.

Serwis prowadzony jest przez amatorów głównie dla amatorów. Nikt z administratorów nie jest ani botanikiem, ani taksonomem, ani szkółkarzem, nie jest zawodowo związany z uprawą roślin. Stąd nieuniknione błędy, które staramy się korygować z pomocą użytkowników na tyle, na ile jest to możliwe i na tyle, na ile ma to sens dla czytających serwis amatorów ogrodnictwa.

Nie jest to serwis komercyjny. Zamieszczamy tutaj łącza do innych serwisów o zbliżonej tematyce, do szkółek, do stron własnych użytkowników, nie zamieszczamy jednak ogłoszeń o sprzedaży czy kupnie roślin bezpośrednio. W TaBazie cała praca przy serwisie odbywa się społecznie i stąd bardzo niechętnie widzimy wszelką nachalną komercję umieszczaną w miejscach do tego nie przeznaczonych i natychmiast ją będziemy usuwać.

Wymiana roślin prowadzona przez użytkowników nie jest w żaden sposób nadzorowana przez administratorów serwisu. Jakiekolwiek dogadywanie się między użytkownikami jest ich prywatną sprawą. Również za jakiekolwiek przykre sytuacje typu wymiana niezrealizowana, brak odzewu ze strony użytkownika i in. administratorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Niemniej jednak w razie zaistnienia jakichkolwiek kłopotów administratorzy mogą podjąć się wyjaśnienia zaistniałych problemów, ale wyłącznie grzecznościowo - należy ich wówczas powiadomić poprzez prywatne wiadomości (PW).

Administratorzy zastrzegają sobie prawo do banowania lub usuwania użytkowników podających niewiarygodne lub nieprawdziwe dane osobowe oraz osób, co do których mają pewność, że nadużywają zaufania innych użytkowników serwisu.

[ Powrót na górę ]FAQ ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund