Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

Rośliny



Info
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Symplocarpus foetidus   (Skupnia cuchnąca?)    rodz. Araceae
ang. Skunk Cabbage, niem. Stinkkohl
  Stanowisko półcieniste Stanowisko bagniste   fioletowy  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 80 cm,   pora kwitnienia: III, IV?
    
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
05.05.2014 o godz. 22:22 BasiaK pisał(a):
Jeśli u kogoś roślina kwitnie, to proszę skomentować termin kwitnienia, z Polski jest mało danych.
09.05.2014 o godz. 9:32 Harryangel pisał(a):
Kupiłem 4 lata temu w Anglii jedną małą roślinkę, a raczej nasionko z wyrośniętym kiełkiem. Rośnie zdrowo, jest coraz większa, ale kwitnąć się jeszcze w tym roku nie wybrała. Może za rok? Bez wątpienia roślina dla cierpliwych, jak i jej kuzyni tulejniki.
O ile się orientuję, kwitnie u p. Radziula.
Co do terminu kwitnienia, to, jak u wszystkich roślin przedwiośnia, niewątpliwie zależy on przede wszystkim od pogody, a nawet od mikroklimatu. Czyli dokładniej od tego, kiedy w najbliższym otoczeniu konkretnej rośliny skończą się zimowe warunki. I w związku z tym raczej nie da się go precyzyjnie określić czasowo: przedwiośnie, wczesna wiosna, i tyle wystarczy. Bo np. jak się zima przeciągnie (jak w 2013 r.) do połowy kwietnia, zapewne zakwitłby dopiero w maju. Poza tym roślina rosnąca na tym samym stanowisku kilka metrów obok mogłaby mieć już inne warunki (chłodniej, cień, dłużej zalegający śnieg) i to też mogłoby jej opóźnić kwitnienie nawet o parę tygodni.
18.05.2014 o godz. 8:20 Harryangel pisał(a):
Nazwę "skupnia" podają: Józef Rostafiński: Słownik polskich imion rodzajów oraz wyższych skupień roślin poprzedzony historyczną rozprawą o źródłach. Kraków. 1900; Erazm Majewski: Słownik nazwisk zoologicznych i botanicznych polskich. Warszawa. 1894.; Ignacy Rafał Czerwiakowski: Opisanie roślin jednolistniowych lekarskich i przemysłowych. Kraków. 1852. Zapewne jest to XIX-wieczny neologizm, płód ówczesnej maniery tworzenia za wszelką cenę polskich nazw, z czego nieraz rodziły się językowe potworki. Większość literatury, w tym E. Radziul i S. Buczacki, podaje tylko nazwę łacińską, która nb. brzmi jakby ładniej.
25.03.2016 o godz. 21:55 alinak pisał(a):
Właśnie zakwitła. 
28.04.2016 o godz. 20:45 Harryangel pisał(a):
Zakwitł! Po 6 latach od wykiełkowania.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund