Logowanie/Założenie konta  

Menu

Ogólne
Strona główna
Ogłoszenia

Rośliny



Info
Regulamin
FAQ
Gatunki chronione
 
Nasze galerie
· Galeria roślin
· Galeria zwierząt
· Galeria artykułów
 
Dodaj banner
 
Primula veris   (Pierwiosnek lekarski)    rodz. Primulaceae
ang. Cowslip, niem. Wiesenschlüsselblume
  Stanowisko półcieniste Stanowisko wilgotne Odczyn podłoża obojętny  żółty  zielony  Zimowanie w ogrodzie: Tak    wysokość: 30 cm,   pora kwitnienia: IV-V
      
      
      
      
 
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów. Między innymi dokładny opis i większe zdjęcia rośliny.
Komentarze
11.12.2006 o godz. 0:27 Harryangel pisał(a):
Przypadkowo udało mi się uzyskać pierwiosnki o cechach tego gatunku, ale z kwiatami o różnych barwach: pomarańczowych, czerwonych, purpurowych. Zapewne są to mieszańce z różnobarwnymi odmianami pierwiosnka wyniosłego.
Co do wymagań natomiast, to z moich obserwacji okazów w naturalnym środowisku wynika, że znosi on znacznie bardziej suche stanowiska niż pierwiosnek wyniosły. Widywałem je na dość suchych i nasłonecznionych łąkach i pastwiskach położonych na południowych stokach, a nawet na piaszczystych, zadarnionych skarpach. Nigdy natomiast w miejscach wilgotnych, gdzie panował pierwiosnek wyniosły. J. Marcinkowski zaleca go do naturalizacji na trawnikach.
18.03.2007 o godz. 21:17 milka pisał(a):
A jak wytrzymuje większe zamakanie podłoża, czy ktoś "testował" ?
18.03.2007 o godz. 22:44 Dobranoc pisał(a):
Ja testowałam jedynie stanowisko suche i słoneczne - nie polecam. Liście zasychają i roslina przechodzi w stan uśpienia.
18.03.2007 o godz. 23:00 marta pisał(a):
Ja mam go wprawdzie dopiero od roku, posadzony na zalewanej glinie. Rozrósł się, zabiera się do kwitnienia.
18.03.2007 o godz. 23:29 teresar pisał(a):
Woli bardziej wilgotne i pół-cieniste stanowiska , dłużej utrzymują się liście i ładniej wygląda .Na słonecznym stanowisku ( ostre słońce) więdnie , zasychają mu koncowki liści , póżniej niezbyt ciekawie wygląda.
Zaznaczam że moja gleba to  piaski .

18.09.2007 o godz. 22:24 Harryangel pisał(a):
W moich stronach, jak pisałem wcześniej, rośnie również w miejscach suchych, ale tu, na Suwalszczyźnie, dominują polodowcowe gleby gliniasto-piaszczyste: przepuszczalne, ale też dość dobrze utrzymujące wilgoć. Na nich pierwiosnek ten czuje się dobrze nawet na stromych zboczach o wystawie południowej. Nie zauważyłem zasychania liści.
30.11.2008 o godz. 16:10 paprotka pisał(a):
Na ciężkiej glinie w umiarkowanym oświetleniu,lecz przy regularnym podlewaniu rozrósł się imponująco w bardzo krótkim czasie.
 
Tabaza ©
Wszystkie prawa zastrzeżone. Użyte znaki towarowe i loga graficzne są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.
Prawa do innych materiałów opublikowanych w serwisie definiuje Regulamin.
Powielanie, rozpowszechnianie i publikacja całości jak i fragmentów zabronione bez zgody Autorów i Administratorów.
Kontakt z Administracją Serwisu
Design: © 2005, Iwona Sapijaszko

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund